Na co nezapomenout při plánování svatby?
Partner vás požádal http://vtm.e15.cz/delfini-se-vzajemne-predstavuji o ruku. Hurá! Obrovská gratulace. Teď se jen musíte zamyslet nad tím, kdy se den D odehraje, kdo přijde a pár dalších maličkostí. Důležité je hlavně na nic nezapomenout a začít včas. Když budete mít časový předstih, tak vás nejen budete v klidu, ale také vás nic jen tak nepřekvapí.
S čím začít?
Nejdřív se podívejme na to, kdy. Svatební koordinátoři doporučují začít ideálně rok před obřadem. Pokud to ale nestíháte, tak nepanikařte. Toto se týká především velkých oslav, na které přijde i dvě stě lidí. Pokud plánujete jen něco menšího, tak půl roku postačí. Záleží pouze na tom, jak velký a složitý den chcete.
Jako první si musíte ujasnit tři základní věci, a to:
- termín (roční období),
- místo,
- rozpočet financí.
Potom si ujasněte, do jakého stylu chcete vše dát a koho chcete pozvat. Právě od stylu se poté odvíjí vše ostatní. Možnosti vzhledu a stylu představují i svatební oznámení http://www.goldpress.cz/produkty/svatebni-oznameni/, které může být s krajkami, lesklé, květinové, s fotkou i mašlí.
Šaty, květiny i program
Až budete mít základ, pomalu se pusťte do shánění šatů, květinářství a cateringu. Zamyslete se také nad hudebním doprovodem. Zařídit fotografa či kameramana také chvíli zabere a mnoho z nich bývají zejména během léta dlouho dopředu zamluvení.
Pokud si nevíte rady, pořiďte si Svatebník. Jde o speciální diář, do kterého zapisujete vše, co musíte zařídit, zařídili jste a co vás ještě čeká. Provede vás celým procesem s pomůže zorganizovat dokonalou oslavu od rána až do noci.
Rezervujte s velkým předstihem
Tři věci jsou při rezervace nejdůležitější, a to je termín, místo a líbánky. To poslední platí samozřejmě jen v případě, že na ně plánujete vyrazit. Jakmile budete mít místo a datum obřadu, můžete si v klidu naplánovat malou dovolenou, kterou se za všechnu tu práci odměníte a zároveň oslavíte vstup do svazku manželského.