Některé zdroje uvádějí, že cvičení v těhotenství by se žena určitě věnovat neměla. My toto tvrzení musíme jednoznačně vyvrátit a takové zdroje pracují buď se zastaralými údaji nebo jsou psány neprofesionální a bez jakéhokoli vědeckého podložení těchto tvrzení. Cvičením v těhotenství si totiž žena dokáže zlepšit svůj aktuální zdravotní stav a podstatnou měrou umí ovlivnit i svou mentální pohodu, která je v tomto životním období také velmi důležitá. Cvičení v těhotenství by si však v žádném případě nemělo dávat za cíl snížit tělesnou hmotnost. Dalším důvodem, proč bychom se jednotlivým cvikům a pohybovým aktivitám jako takovým měli věnovat, je vytvoření ideálního základu pro cvičení po těhotenství. Cvičení už budete mít plně osvojené a je dost pravděpodobné, že ho ze svého života již nebudete chtít vytěsnit. A právě tehdy chce každá žena co možná nejrychleji shodit přírůstek na váze získaný během těhotenství.
Cvičení v těhotenství má jasně vymezený okruh cviků
Pokud se tedy z cvičení v těhotenství stane denní rutina, máte vyhráno. Hlavním smyslem cvičení v těhotenství je zlepšení kondice svalstva tak, abychom tělu usnadnili nosit získané kilogramy. Stejně důležitými efekty jsou posílení kloubů, pozitivní vliv na krevní oběh v celém organismu a velmi příjemnými dokáže být i fakt, že cvičení zcela jednoznačně dokáže tlumit bolest v oblasti páteře. Abychom však nemluvili jen o efektech, které nám cvičení v těhotenství přináší, podíváme se i na skladbu vhodných a lékaři doporučených cviků. Nejvhodnějšími jsou v tomto období Kegelovy cviky, které se zaměřují na oblast pánevního dna. Právě posílení těchto partií má pro budoucí rodičku a porod největší význam. Během porodu jsou nejvíce disponování břišní a poševní svaly. Mezi ostatní pohybové aktivity patří tanec, jóga pro těhotné ženy, speciální pilates sestavy.
Některé z cviků jsou přímo nevhodné a blíže se podíváme i na tuto skupinu. Obecně platí, že žena je během těhotenství zranitelnější a mohou, zato především klouby a šlachy, které jsou běžně v tomto období povoleny. Ženy by se zcela jednoznačně měli vyhýbat cvikům, u nichž je v stoje třeba otáčet pásem. V druhé polovině těhotenství by se žena měla vyvarovat delšímu ležení na zádech během cvičení.
Více se dozvíte na webové stránce https://inlive.cz/.