asd asdsa f
Podnikání

Jak můžeme v době pandemie udržovat kontakt s blízkými

My lidé jsme sociální tvorové. To znamená, že ke svému spokojenému životu potřebujeme častý a pravidelný kontakt Úklid na míru s jedinci stejného druhu, nejlépe s takovými, ke kterým máme vytvořen pozitivní vztah. Typickým příkladem jsou blízcí rodinní příslušníci.

Avšak zatímco za normálních okolností pro většinu z nás nepředstavuje příliš velký problém tuto potřebu naplnit, současná pandemie a s ní spojené omezování kontaktů s jinými lidmi nám v tomto ohledu život poměrně komplikuje. Navíc je k tomu nutné připočítat fakt, že se o své blízké také bojíme a chceme vědět, že jsou v pořádku. Jenže jak to udělat, když musíme silně omezovat návštěvy kohokoliv?

kontakt1

V tom nám v dnešní době pomohou moderní technologie. Ti mladší mohou svou potřebu sociálního kontaktu řešit pomocí videohovorů, které jsou již dnes běžnou součástí chytrých telefonů i počítačů. Ale co ti starší, kteří nejsou tak technicky zdatní? I pro ně je tu řešení.

Zde může pomoci klasický telefon. Ideální je, pokud má některá ze stran paušál, nejlépe neomezený. Tak se totiž můžete například se svou babičkou či dědečkem bavit dlouhé hodiny, aniž by se to nějak projevilo na vašem účtu za telefon.

Je samozřejmé, že ani jedna z výše uvedených věcí se nevyrovná skutečnému setkání tváří v tvář, neboť i lidský kontakt v podobě obětí či prostého podání ruky je také důležitý, avšak přeci jen nám pomůže překonat to nejhorší.

kontakt2

Samozřejmě většina z nás své především starší příbuzné navštěvuje, například když jim chodí nakoupit. Zdálo by se, že to je ideální příležitost k návštěvě, avšak tak tomu není. Musíte mít na paměti, že ač se v danou chvíli cítíte v pořádku, neznamená to, že virus nemáte. Pouze můžete být v dané chvíli bez příznaků. Snadno tak můžete své nejbližší nakazit. Proto limitujte návštěvy na naprosté, nezbytné minimum. Jen tak totiž omezíte rozšiřování viru i mezi vaše nejbližší. A na tom přece záleží především, ne?